AlbaniaLive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Test form.
Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! EmptyTue Aug 16, 2011 4:59 pm nga Admin

» Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore !!
Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! EmptyWed Feb 03, 2010 12:14 pm nga Dibrani

» Cfare Ben Per "Dashurine"?
Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! EmptyWed Feb 03, 2010 12:08 pm nga Dibrani

» A janë të lumtura femrat që zgjedhin të jetojnë vetëm?!
Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! EmptyWed Feb 03, 2010 12:02 pm nga Dibrani

» Alkoli....
Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! EmptyWed Feb 03, 2010 11:53 am nga Dibrani

» Dhuna Ndaj Grave
Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! EmptyWed Feb 03, 2010 11:46 am nga Dibrani

» Tradhëtia nëpërmjet internetit!
Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! EmptyWed Feb 03, 2010 12:11 am nga Dibrani

» Miqesia !!
Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! EmptyTue Feb 02, 2010 11:45 pm nga Dibrani

» Ne pergj te pyetjes
Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! EmptyTue Feb 02, 2010 11:39 pm nga Dibrani

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 21 më Wed Dec 21, 2022 11:01 pm

Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

4 posters

Shko poshtë

Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! Empty Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

Mesazh  SpLaSh Mon Jan 18, 2010 5:44 pm

Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! Dritarja_2008_50_Seite_11_Bild_0001
Diskriminimi që përjetohet nga shumë fëmijë me nevoja të veçanta nënkupton se ata kanë më pak mundësi që të kenë qasje në përkujdesje shëndetësore ose në arsim se sa fëmijët e tjerë. Kjo po ashtu mund të dëmtojë edhe vlerësimin që ata kanë për veten e tyre dhe ndërveprimin me të tjerët dhe i bën ata më të cenueshëm nga dhuna, abuzimi dhe shfrytëzimi. Zakonisht femijet me aftesi te kufizuar shmangen nga shoqeria e sotme,, si dhe perbuzen dhe diskriminohen ne menyra te ndryshme.
Cfare Mendimi Keni Per Femije Te Tille??
SpLaSh
SpLaSh

Posts : 298
Join date : 22/12/2009
Age : 31
Location : AlbaNia KuKeS

http://wWw.KuKsI.tK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! Empty Re: Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

Mesazh  Leoo Mon Jan 18, 2010 5:53 pm

Une mendoj se per kete femije duhet te jepet me shume rendesi se sa te gjithe sepse ata duhet te ndihen si femije normale dhe jo te perbuzen nga te tjeret......Dhe gjithashtu ata kan nevoje per nje kujdesje shume te vecante nga ana e kujdestareve te tyre qe perpiqen ti edukojne dhe ti bejne femije si ne te tjeret....Smile))))
Leoo
Leoo

Posts : 33
Join date : 13/01/2010
Age : 31
Location : Tirane

http://WwW.MyDj-Leo.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! Empty Re: Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

Mesazh  Dibrani Thu Jan 21, 2010 10:40 pm

Jam shume dakord me leoon
Dibrani
Dibrani

Posts : 221
Join date : 26/12/2009
Age : 35
Location : -----------------

http://WWW.DIBRAJONE.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! Empty Re: Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

Mesazh  MisTrecjA_LogeL Mon Feb 01, 2010 4:25 pm


edhe une jam e te njejtit mendim. Ne fund te fundit te gjithe jemi njesoj..

MisTrecjA_LogeL

Posts : 60
Join date : 12/01/2010
Age : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar! Empty Re: Diskriminimi I Femijeve Me Aftesi Te Kufizuar!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi